هوالحق

بخش تجلی اراده ملی داوری آثار سینمایی سی و دومین جشنواره فیلم فجر را با شروع برف سنگین زمستانی پایتخت در سالنی پرت در باغ فردوس آغاز کرد سالنی در گوشه حیاط باغ موزه سینما در اوج ترافیک خیابان ولیعصر عجل الله که داوران قریب به 40 پله را باید طی می¬کردند تا به زیر زمین سینما برسند و برای استفاده از سرویس بهداشتی نیز خطر گام برداشتن روی پله های فلزی پر از برف حیاط باغ را برخود هموار سازند البته نماز خانه نیز در گوشه ی دیگر باغ در یک کانتینر قرار داشت و شما خود مفصل بخوانید از این حدیث مجمل.
کل داوران به 50 نفر نمی رسیدند اما پرسشی که مطرح می شود این است که آیا سالن برج میلاد که هر ساله میزبان داوران این بخش بود گنجایش این فرهیختگان را نداشت یا اینکه مدیریت کنونی جشنواره ترجیح می دادند دست سازمان ها از نظارت بر حاشیه پررنگ تر ازمتنِ جشنواره خالی بماند! یا شاید این مقدمه¬ای است بر فرجامی که این بخش را حذف نمایند و هژمونی مدیریت سیاسی انحصار گرا را بر عرصه ی فرهنگ تحمیل سازند.

با این مقدمه  حتما متوجه شده اید که با تغییر مدیریت و آمدن آقای جنتی تمام داوران سازمان های ارزشی به علت دلایل نامعلوم و شاید یکی از دلایل عدم ناراحت شدن بازیگران از حضور مشتی چادری و ریشی باشد... بگذریم.
بنده که خوشحال بودم که از فضای آلوده برج میلاد که پارسال سبب شده بود که چشمانم هرروز به قیافه های ... آنها باز شود، غذایم را با آنها که بدون رعایت هیچ حریمی غذا می خوردند  بخورم و یا... راحت شوم.
هرروز باید از کافه سینما به سینما توگراف برای دیدن فیلم های مایوس کننده می رفتم و صدای موسیقی آنها که غربی بود و اراجیف آزارم می داد؛ به مسئول برگزاری جشنواره گفتم: همین طوری با دیدن این فیلم ها آزار می بینیم اما مجبوریم این فیلم ها را ببینیم  لطف کنید بگید موسیقی رو قطع کنن.
ایشان تذکر دادند و قطع شد.
فردا باز موسیقی بود و باز تذکر 
اما دیگر از پس فردا صدایی شنیده نمی شد.
×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
بعد از هربار فیلم  می گفتم: یعنی فقط ما در خوشی هستیم  همه بدبختن  همه مشکل اقتصادی دارن  همه به خودکشی فکر می کنن....
بعد از 9روزی که همسرم مرا دید و حالت روحی که چندروزی با من بود( با تمام سعه صدر قبول کردن تا بنده به این جشنواره بروم )؛ گفتند: حق می دم با دیدن این فیلم ها  افسرده شی.... اینم اثرات رفتم به جشنواره ضد اسلامی است دیگر...

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سی و دومین جشنواره فیلم فجر , کافه سینما


تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/٢٧ | ٩:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مدعی عاشق ولایت | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.