فلسطینیان ، در کشورشان نمی توانند آب خوش بیاشامند!!!

مردم افغانستان، زیر تیغ اسلام خودساخته و سخت طالبان بودند !!!

به اسلام تهمت زده اند... گفته اند مسلمانان تروریست هستند ... 11سپتامبر بهانه ای گشت برای هجمه های گسترده یشان ...

مردم افغانستان، زیر آتش آمریکا است!!!

مردم عراق، کمرشان زیر ستم صدام له شد ....

مردم عراق را آتش در بر گرفت ...

سوریه را دارند می سوزانند ...

کشتار فجیع میانمار شنیدیم ....

رِژه‌ی بی شرمانه ی همجنس بازان را در آذربایجان، کشور مسلمان، دیدیم ...

 

هیچ کدام مسبب وحدت نشد ...

 

غیرتی نداشتیم تا در راه اسلام خرج کنیم ..

چشممان عادت کرده بود به ظلم علیه اسلام ...

گوشمان با شنیدن این هجمه ها نوازش می یافت ...

قرآن سوزی کشیش ... هیچ کداممان را نسوزاند ...

صدایی از گلویمان برای حمایت از زنان هم کیشمان بر نخواست که :

چه می کنید ای کشورهای مدعی حقوق بشر! آنها حق دارند حجاب را انتخاب کنند ...

آه....................

آه...........................

چه بی غیرت بودیم ما!!!

چه بی غیرت بودیم ما!!!

 

آخر پیامبر عظیم الشان دید ... داریم تلف می شویم .... داریم تلف می شویم از تفرقه ...

 

وارد میدان شد ...

 

پروردگارا! نه جان ناقابلی داریم تا خریدارش باشی برای حفظ دینت و نه آبروی گرانقدری....

به حق آبرو داران! ظهور حجتت را برسان.

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پیامبر برای ما، یا ما برای پیامبر؟ , سوریه , همجنس بازان


تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢۳ | ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مدعی عاشق ولایت | نظرات ()

 

با توجه به تعطیلی ها و افزایش سفرها گفتم قلمی بزنم:

خنده بر هر درد بی درمان، دواست....

خنده، بارزترین نماد شادی و نشاط است؛ و یکی از موارد شادی، تفریح کردن می باشد.

تا به حال به این آیه ی قرآن فکر کرده اید که می فرماید:

«ولیضحک قلیلا و یبکوا کثیراً»        کم بخندند و زیاد بگریند.

پس، اسلام با شادی مخالف است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خوب بهتر است به آیات قرآن با نگاهی عمیق تر بنگریم:

مطلب این است که پیغمبر دستور صادر کرده بود که باید تمام نیروهای قابل، برای شرکت در مبارزه علیه کفار و مشرکینی که به سرزمین اسلامی هجوم آورده بودند بسیج شوند. برای یک بسیج عمومی فرمان صادر کرده بودند.عده‌ای با بهانه‌های مختلف از شرکت در این لشکرکشی خودداری و از فرمان بسیج خدا و پیغمبر تخلف کرده بودند. حالا این آیات قرآن می‌گوید، لعنت خدا باد بر این کسانی که دیدند پیغمبر با انبوه مسلمان‌ها به میدان نبرد می‌رود اما باز هم زندگی دوستی آنها را وادار کرد از فرمان خدا و رسول تخلف کنند و بمانند. لعنت خدا بر آنها باد! محروم باد این گروه از رحمت حق! به دنبال آن و به عنوان یک نفرین می‌گوید: از این پس این گروه نافرمان کم بخندد و زیاد بگریند. این را به عنوان یک کیفر و نفرین بر این گروه نافرمان می‌گوید. به کیفر این تخلف از فرمان خدا و رسول، از این پس کم بخندد و زیاد بگریند. خنده در زندگی آنها کم باد و گریه در زندگی آنها فراوان باد! حالا شما از این آیه چه می‌فهمید؟ می‌فهمید که از دید اسلام زندگی با نشاط، نعمت و رحمت خداست و زندگی توأم با گریه و زاری و ناله، خلاف رحمت و نعمت خداست خدا در مقام نفرین یا در مقام نکوهش از این تخلف می‌گوید به کیفر این تخلف، از این پس از نعمت خنده و نشاط فراوان کم بهره باشید و همواره گریان و مصیبت زده و غم زده زندگی کنید. این نوع استنباطهای نابجا و تلقین آن به مسلمانان، به اضافه عوامل دیگر، سبب شد که توجه جامعه ما به مسأله تفریح کم باشد.

اصولا تفریح یکی از نیازهای زندگی انسان است .یعنی نه فقط به عنوان تجدید قوا، بلکه اصولا به عنوان یکی از نیازهای اصلی مطرح است ملاحظه کنید، انسان غذا می‌خورد. هدف از خوردن غذا از نظر طبیعت این است که بدل ما یتحلل باشد؛ یعنی آن مقدار از کالری و انرژی که بدن مصرف کرده مجدداً از راه خوردن غذا تولید شود. این یک نیاز طبیعی است که هدفش تأمین قوای تحلیل رفته است؛ اما یک نیاز طبیعی است نه ارادی تفریح برای انسانها یک چنین حالتی دارد؛ یک نیاز طبیعی است نه یک نیاز ارادی یعنی انسان خودبخود احساس می‌کند وقتی در زندگی آبش بجا باشد، نانش بجا باشد، کارش بجا باشد، خانه‌اش بجا باشد، زن و فرزندش بجا باشد، همه اینها بجا باشد، اصولا به یک نوع تفریح نیز نیاز دارد. تفریح حاجتی است از حاجات زندگی .خدای آفریدگار طبیعت و نظام طبیعت خواسته است آدمی با احساس احتیاج به تفریح همواره نشاط زنده ماندن و زندگی کردن داشته باشد. بنابراین می‌خواهم این مسأله را مؤکدتر، جدی‌تر و اصیل‌تر تلقی کنید. اصولا تفریح یکی از نیازهای طبیعی بشر است و یک نظام اجتماعی و مکتب زندگی باید برای ارضاء این خواسته طبیعی فکری کند. چه کسی می‌تواند درباره اسلام بگوید، اسلام دین غم و اندوه و گریه و زاری و بی‌نشاطی است در حالی که قرآن با صراحت می‌گوید: قل من حرم دینک الله التی اخرج لعباده و طیبات من الرزق، قل هی للذین آمنوا فی الحیات الدنیا خالصه عندالله یوم القیامه؟ اصلا درست به عکس است اسلام دین نشاط است این آیه قرآن از محکمات قرآن و صریح است .این آیه در سال‌های آخر بعثت، و حتی در سال‌های آخر هجرت نازل شده است می‌گوید: ای پیغمبر در برابر کسانی که بسیاری از مواهب زندگی را تحریم می‌کردند اعلام کن و بگو چه کسی زینت و آرایش و زیبایی‌هایی را که خداوند از درون طبیعت برای بندگانش بیرون کشیده حرام کرده است ؟ چه کسی روزی‌های پاک، مواهب پاک، مواهبی را که انسان از آنها لذت مشروع و صحیح می‌برد حرام کرده است؟ بگو این مواهب، این روزی‌های پاک، این زیبایی‌ها، برای مردم با ایمان در همین زندگی دنیا است در زندگانی جاوید و آخرت هم همین زیبایی‌ها و همین مواهب برای مردم با ایمان است، با یک تفاوت و آن تفاوت این است که در این دنیا زیبایی‌ها به زشتی‌ها آمیخته و آلوده است؛ شادی‌ها به غم آلوده و آمیخته است؛ ولی در دنیای دیگر، در روز رستاخیز، این زیبایی‌ها و این مواهب پاک برای مردم با ایمان به صورت خالص وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدمحلاتی نقل می کنند:

"وقتی امام خمینی(ره) می دیدند من روزهای تعطیل هم مشغول مطالعه و درس هستم گفتند: < تو به جایی نمی رسی. چون باید به موقع تفریح، تفریح کنی.> این مسئله را هم یک بار به پسر من جدی گفتند. در حضور من مکرر به پسرم می گفتند: < من نه یک ساعت تفریحم را گذاشتم برای درس و نه یک ساعت درسم را برای تفریح گذاشتم . > و مکرر این نصیحت را می کردند که : < تفریح داشته باش. اگر نداشته باشی، نمی توانی خودت را برای تحصیل آماده کنی. >

اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که تفریحاتمان سالم باشند و به حقوق دیگران تجاوز نکنیم. از انواع تجاوز به حقوق دیگران که متاسفانه به نوعی تفریح تبدیل شده است می توان به:

1. غیبت    2. تمسخر   3. تهمت   4. بدحجابی   و... اشاره کرد

همچنین نبایدآسیب های فیزیکی و جسمی خودمان را بدنبال داشته باشد به عنوان مثال: مواد مخدر کشیدن و موسیقی نامربوط گوش دادن و...

 

با الهام از مقاله ی شهید بهشتی

 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: خنده بر هر درد بی درمان، دواست , شهید بهشتی


تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٧ | ۳:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : مدعی عاشق ولایت | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.